
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | Serial |
| Memory Size | 4 kb |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Access Time | 5 ms |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Data Reservation | 40 Years |
Stock: 865
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10022
Ext.Price$0.10022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10022 | $0.10022 |
| 10 | $0.08931 | $0.89310 |
| 50 | $0.07958 | $3.97900 |
| 100 | $0.07034 | $7.03400 |
| 500 | $0.06218 | $31.09000 |
| 1000 | $0.05514 | $55.14000 |
| 3000 | $0.04890 | $146.70000 |
